Udanie zaprezentowali się nasi minisiatkarze podczas 34. Turnieju mini Wola Cup 2020 w kategorii „4”. Podopieczni trenera Macieja Kwiatkowskiego zajęli 5 i 7 miejsce w 16-zespołowej stawce!

Pierwsza nasza drużyna w składzie: Bartosz Hoffmann, Miłosz Wolf, Grzegorz Miszewski, Hubert Zimniak dzięki dwóm zwycięstwom i jednej porażce, zajęła 2 miejsce w swojej grupie.

• BKS Chemik I Bydgoszcz – Orlęta II Raszyn 2:0 (15:4, 15:3)
  • BKS Chemik I Bydgoszcz – UKS Olimp Opole Lubelskie/Tempo Chełm 0:2 (8:15, 13:15)
  • BKS Chemik I Bydgoszcz – Energetyk II Poznań 2:0 (15:8, 15:10)

Z kolei druga ekipa w składzie: Fabian Mikołajczak, Kamil Zymowski, Dominik Nowicki, Oskar Kopacz, Oliwier Jaskólski wygrała również dwa spotkania, ale dzięki przegranej w 3 setach, wygrała swoją grupę eliminacyjną.

• BKS Chemik II Bydgoszcz – Energetyk Poznań 2:0 (15:12, 15:13)
  • BKS Chemik II Bydgoszcz – MOS Wola III Warszawa 2:0 (15:13, 15:10)
  • BKS Chemik II Bydgoszcz – Akademia Wójtowicza 1:2 (15:6, 12:15, 7:11)

W ćwierćfinale los przydzielił naszym ekipom I i II zespół gospodarzy. Pierwszy zespół po wyrównanym pierwszym secie w drugim przegrał dość wyraźnie, ale trzeba przyznać, że zaprezentował się bardzo dobrze na tle zwycięzcy całego turnieju. Z kolei drugi zespół rozpoczął mecz od zwycięstwa w pierwszym secie, by w kolejnych dwóch uznać wyższość rywali. W efekcie obu naszym drużynom pozostała walka o miejsca 5 – 8.

• BKS Chemik I Bydgoszcz – MOS Wola I Warszawa 0:2 (19:21, 11:21)
  • BKS Chemik II Bydgoszcz – MOS Wola II Warszawa 1:2 (21:18, 14:21, 10:15)

Trzeci dzień rozpoczął się od mini derbów, w którym lepsi okazali się chłopcy z pierwszego zespołu, co dało im prawo walki o miejsce 5. Ostatnie spotkania o miejsca 5 i 7, to pewne zwycięstwa obu ekip.

• BKS Chemik I Bydgoszcz – BKS Chemik II Bydgoszcz 2:0 (26:24, 21:12)
  • BKS Chemik I Bydgoszcz – Energetyk I Poznań 2:0 (21:17, 21:11)
  • BKS Chemik II Bydgoszcz – Iskra II Warszawa 2:1 (17:21, 21:11, 15:6)

Najlepszymi zawodnikami w swoich drużynach zostali wybrani: Bartosz Hoffmann (Chemik I) oraz Fabian Mikołajczak (Chemik II).