W ramach przygotowań do rozgrywek centralnych o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski, w dniach 28-29 grudnia w hali Chemika przy ul. Glinki 79, odbył się turniej przygotowawczy. Wystąpiły w nim:

AT Jastrzębski Węgiel (dwa zespoły)
Trefl Gdańsk
Chemik Bydgoszcz (dwa zespoły – rocznik 2002 i 2004)

W sumie rozegrano 10 spotkań stojących na wysokim poziomie, o czym świadczyć może fakt, że nie było niezwyciężonych, a zwycięzca turnieju przegrał z drużyną, która zajęła ostatnie miejsce w turnieju. Dodajmy, że dla chłopaków z rocznika 2002 była to pierwsza porażka we własnej hali od kwietnia 2017 roku!!!

Turniej wygrali nasi juniorzy, którzy w decydującym spotkaniu pokonali pierwszy zespół Jastrzębskiego Węgla. Znakomicie zaprezentowali się też nasi kadeci, którzy pokonali gdański Trefl a w każdym z przegranych spotkań „urywali” starszym kolegom seta.

Pierwszy zespół wystąpił w składzie:
Olaf Durmaj (kapitan), Dawid Dulski, Antoni Kwasigroch (MVP drużyny), Marcin Franz, Emil Narkowicz, Damian Radziwon, Kacper Kuropatwa, Maciej Zieliński, Maciej Konkiewicz, Kacper Trzosek, Bartosz Grzona, Dawid Jankowski, Filip Jędruszczak (l), Jakub Zwierzchowski (l).
Trener: Maciej Kwiatkowski


Kadeci wystąpili w składzie:
Wojciech Malinowski (kapitan i MVP drużyny), Oliwer Siwicki, Filip Ciechański, Mateusz Nowak, Jakub Drzewiecki, Kacper Myśków, Mateusz Rutkowski (l), Konrad Appelt, Wojciech Sawiełajc, Igor Ziółkowski, Kacper Kopczyński, Leon Pańka, Jan Pacyna, Filip Krupa, Igor Rybak
Trener: Bartosz Zaparucha

Wyniki, końcowa klasyfikacja na stronie memorialwedera.bkschemik.pl