Rozgrywki Autonomicznej Ligi Siatkówki osiągnęły półmetek. Co prawda naszej najmłodszej ekipie, występującej pod nazwą Nice Astra Chemik 05 Bydgoszcz, został do rozegrania jeden mecz, ale można pokusić się o krótkie podsumowanie.

Grupa A

Zgodnie z oczekiwaniami liderami grupy po rozegraniu 8 kolejek są nasi juniorzy pod wodzą trenera Macieja Kwiatkowskiego, czyli Fuzle Ariela. Komplet zwycięstw, 5 straconych setów i 23 na 24 możliwe w tabeli, z przewagą aż 6 punktów nad zajmującą drugie miejsce drużyną bydgoskiego Orła.

Niestety na przeciwległym miejscu w tabeli znajdują się nasi młodsi kadeci. Podopieczni trenera Damiana Żurawicza walczą, ale jeszcze nie udało się odnieść im zwycięstwa. Chociaż nie udało im się zdobyć jeszcze chociaż jednego punktu, to liczymy na to, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w drugiej rundzie a przede wszystkim w rozgrywkach młodzieżowych.

Grupa B

W tej grupie obie nasze ekipy rozegrały komplet spotkań. Wyżej notowani są zawodnicy trenera Bartosza Zaparuchy, starsi kadeci występujący jako DNS-WIND Bydgoszcz, którzy po niefortunnym początku, odnieśli 5 zwycięstw z rzędu, co dało im 5 lokatę i dobrą pozycję do walki o play-off.

Trochę gorzej wiedzie się Fordońskim Tygrysom. Dwa zwycięstwa przełożyły się na 6 punktów w tabeli i miejsce 9.

W drugiej kolejce do podniesienia z parkietu jest 27 punktów (w grupie A – 24). Oby jak najwięcej trafiło w ręce naszych zawodników. Trzymamy kciuki!

Wyniki i aktualna tabela na stronie organizatorów.