Juniorzy Mistrzami Polski w kategorii junior!!!

To był niesamowity czas. Ogrom emocji, który towarzyszył każdemu spotkaniu. Jednak liczy się ostateczny rezultat, a jest nim… MISTRZ POLSKI JUNIORÓW 2020/2021!!!

Pierwszy mecz z Gwardią Wrocław, niespodziewanie zakończony w 3 setach, nie zwiastował horrorów, które miały być udziałem naszych siatkarzy w kolejnych spotkaniach. Jednak kolejne spotkanie pokazało, że w Top8 nie ma słabych drużyn a zwycięstwo trzeba przeciwnikowi wyrwać. Mecz z gdańskim Treflem zakończył się w tiebreak’u. W kolejnym seta naszym zawodnikom „urwali” rzeszowianie. Prawdziwe emocje jednak dopiero miały nadejść.

Do historii bydgoskiej siatkówki przejdzie spotkanie półfinałowe, w którym, podobnie jak dwa lata temu młodzicy, nasi juniorzy mieli przysłowiowy nóż na gardle. Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa prowadził 2:0 i 24:22 w trzecim secie. Jednak 4 kolejne piłki, w tym dwie meczowe, dla Chemika, co dało szansę na dalszą walkę, ostatecznie wygraną w 5 secie.

Finał nie rozpoczął się najlepiej. Zdecydowane zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w pierwszym secie zmotywowało naszych chłopaków do walki. Kolejne trzy sety, to już pokaz siły całej naszej drużyny, którą poprowadził MVP całego turnieju Dawid Dulski.

Warte podkreślenia jest, że aktualny Mistrz Polski Juniorów (jak to pięknie brzmi!) w rozgrywkach centralnych był niepokonany!

Skład zespołu. W nawiasach podajemy nazwy klubów, bez których nie byłoby tego sukcesu, tj. klubów, których wychowankami są nasi mistrzowie:

Jakub Zwierzchowski, Olaf Durmaj, Maciej Zieliński, Kacper Trzosek, Filip Jędruszczak, Dawid Jankowski, Damian Radziwon, Marcin Franz, Jakub Drzewiecki, Wojciech Malinowski (wychowankowie), Maciej Konkiewicz, Dawid Dulski (IUKS Jedynka Poznań), Kacper Kuropatwa, Mateusz Nowak (MKS Bzura Ozorków), Emil Narkowicz (UKS Jastarnia), Antoni Kwasigroch (NTS Trójka Nakło), Bartosz Grzona (Koset Grudziądz), Kacper Myśków (UKS Set Starogard Gdański).

Trener: Maciej Kwiatkowski

Statystyk: Adrian Pasierb