Co za dzień! Nasz zawodnik, obecnie uczący się i trenujący w NLO SMS Spała Mateusz Nowak, wraz z kolegami z reprezentacji Polski do lat 18 został brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 18!!!

W Lecce podopieczni trenera Michała Bąkiewicza rozegrali 5 spotkań. Przez fazę grupową przeszli jak burza, pokonując po kolei reprezentacje Czech (3:0), Niemiec (3:0) oraz Białorusi (3:1). Wczorajszy półfinał, to niestety horror bez happy end’u. Polacy przegrywali 1:2, ale w czwartym secie między innymi dzięki serii świetnych zagrywek Mateusza wygrali doprowadzając do tiebreaka’a. W decydującej partii było już nawet 10:8. Wtedy w polu zagrywki „odpalił” włoski rozgrywający Mattia Boninfante, wyprowadzając na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca. Na pocieszenie, świetne zawody rozegrał Mateusz. 15 punktów, z których dwa to asy serwisowe. Do tego 8 punktów z ataku i 5 blokiem (najwięcej w meczu!).

Dzisiejsze spotkanie z reprezentacją Bułgarii rozpoczęło się od przewagi Polaków. W środkowej części pierwszego seta Bułgarzy doprowadzili do wyrównania, ale chwilę później Polacy zwiększali przewagę i pewnie wygrali do 21. Drugi set, to bardzo nerwowa końcówka. Białoczerwoni prowadzili już 24:20, by stracić 5 punktów z rzędu. Na szczęście zachowali zimną krew i wygrali tego seta 29:27. Trzeci set, to wypadek przy pracy i przegrana do 23. Czwarty, to już pewne prowadzenie i lekko nerwowa końcówka, ale najważniejsze, że zwycięski.

Oprócz sukcesu drużynowego, jest też indywidualny. Mati został uznany najlepszym środkowym całego turnieju!

Brawo Mati! I już czekamy. Od piątku gramy razem w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2019/2020.